WAŻNE!

Jubileusz 15 lecia Bogatyńskich Amazonek

b_150_100_9517166_0___images_phocagallery_Rok2017_15.lecie_thumbs_phoca_thumb_l_image007.jpgW dniach 22-23 września 2017 roku, Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki” obchodziło 15-lecie istnienia.

W uroczystej gali, z okazji tego jakże pięknego jubileuszu, udział wzięli:  Burmistrz  Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz, który przyjął patronat honorowy Jubileuszu, w imieniu gościa honorowego Senatora RP Rafała Ślusarza galę uświetniła mecenas Bernadetta Baszak, Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz, który przyjął patronat honorowy nad  obchodami Jubileuszu, Z-ca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Monika Oleksak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zgorzeleckiego Artur Sienkiewicz, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego oraz Radna Powiatu Wiesława Kisiel-Smółka, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bogatyni Krzysztof Peremicki, Dyrektor Oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział KWB Turów Leszek Sondaj, Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych Oddziału Kopalni Węgla Brunatnego Turów PGE GiEK S.A Magdalena Migdał-Pietrzyk, pracownicy merytoryczni UMiG w Bogatyni, przedstawiciele pobliskich samorządów oraz służb mundurowych, dyrektorzy bogatyńskich szkół, zaprzyjaźnione stowarzyszenia z terenu  powiatu oraz Amazonki z terenu Dolnego Śląska, Czech i Niemiec, duchowieństwo oraz sympatycy i przyjaciele Stowarzyszenia.

 

Patronat medialny pełniły lokalne media Bogatyni  „Art. Radio” oraz  „Telewizja Kablowa”.

Po przywitaniu gości, nastąpił miły moment wspomnień. Przybyli goście mogli obejrzeć niezwykle wzruszający film, dzięki któremu poznali historię Stowarzyszenia oraz same Amazonki, które opowiadały o swoich doświadczeniach z chorobą nowotworową, jak również o swojej działalności w Stowarzyszeniu i planach na przyszłość. Następnie, bohaterki piątkowego wydarzenia zaprezentowały swój premierowy występ dla gości, śpiewając, w uroczych strojach z ogromną energią prezentowały swój Zespół Wokalny „Amazonki” – swoje najnowsze przedsięwzięcie.  Panie wykonały znane i lubiane hity polskich artystów we własnych aranżacjach, ale również po raz pierwszy zaprezentowały  Hymn Bogatyńskich Amazonek, którego autorką jest Barbara Lewandowska jedna z bogatyńskich Amazonek. Bisom nie było końca, a zespół został przyjęty na scenie z ogromnym aplauzem. Zauważyć należy, że do tego stopnia był to udany debiut,  iż posypały się propozycje występów i uświetnienia różnych nie tylko lokalnych,  ale i wojewódzkich uroczystości.

Po wysłuchaniu koncertu, nadszedł czas przemówień, podziękowań i odznaczeń. Prezes Stowarzyszenia Amazonek Dorota Bojakowska, uhonorowała Bursztynowym Łukiem Amazonki osoby, które przyczyniają się do rozwoju grupy Amazonek, a tym samym czynnie ją wspierają. Wśród nich znaleźli się: Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz, Wicedyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Bogusława Kulińska, Dyrektor Oddziału Kopalni Turów PGE GiEK S.A Leszek Sondaj oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Renata Andrysz.

Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas lęk przed własną słabością (…) Wasza działalność jest nieoceniona, bo po pierwsze wychodzicie z domu, jesteście ze sobą, zapominacie o tym, o czym właściwie powinnyście zapomnieć, ale przede wszystkim siebie dajecie innym. To jest wartość nieoceniona- powiedziała Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak.

Zwieńczeniem uroczystego jubileuszu był występ znakomitej skrzypaczki Agnes Violin, która porwała w świat muzyki bogatyńską publiczność tworząc niezapomniane przedstawienie muzyczne. Na koniec ku zaskoczeniu wszystkich przybyłych zaprosiła do występu Zespół Wokalny „Amazonki”, któremu akompaniowała do utworu „Seksapil”. Było to wspaniałe i niezapomniane przeżycie móc wystąpić u boku, tak znamienitej mistrzyni gry na skrzypcach oraz  wysłuchać tak wspaniałego recitalu.

W sobotę, odbyła się druga część jubileuszu Stowarzyszenia Bogatyńskich Amazonek, czyli „VIII Międzynarodowa Spartakiada Amazonek”, która jest jedyną taką międzynarodową spartakiadą.  Udział w zawodach wzięły  Amazonki z rejonu Dolnego Śląska, Czech oraz Niemiec. Mimo pochmurnej pogody, atmosfera była gorąca, rywalizacja zacięta a wszystkim towarzyszył świetny humor. Panie startowały w różnych konkurencjach takich jak: slalom w alkogoglach na bardzo krętej trasie, zumba umysłu, kręcenie biodrami i hula-hop czy podnoszenie kegla, jednak nie to było najważniejsze, a dobra zabawa, która towarzyszyła wszystkim uczestniczkom spotkania.

Wszystkim Amazonkom uczestniczkom oraz sympatyczkom naszego Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonki składamy najserdeczniejsze życzenia, kolejnych lat spędzonych w radości, przyjaźni, a przede wszystkim w zdrowiu Dziękujemy za wzięcie udziału w naszym Jubileuszu oraz „VIII Międzynarodowej Spartakiadzie Amazonek”, i do zobaczenia na kolejnych równie udanych Jubileuszach i Spartakiadach.

Beata Dolat


 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 


Film z okazji jubileuszu 15-lecia istnienia Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonki
Realizacja: Wydział Edukacji, Kultury i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni


Film zrealizowany przez Telewizję Bogatynia z okazji 15 lecia Bogatyńskiego Stowarzyszenia "Amazonki"