WAŻNE!

Archiwum

Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej

b_200_150_9517166_0___images_stories_artykuly_2016_2016.10.03.mammografia.intro.jpgW dniach 9-11 października 2016 w Bogatyni, odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Informacja o wystawie

b_200_150_9517166_0___images_stories_art2.jpgCIĘCIE  WYSTAWA FOTOGRAFII

 Zapraszamy

 w sobotę 6 czerwca 2009 roku

o godzinie 11.00

 na wernisaż WYSTAWY FOTOGRAFII

 CIĘCIE

 autorstwa Izy Moczarnej-Pasiek

 Park przy Pałacu w Wilanowie

 

 

Bogatyńskie Amazonki w Częstochowie

W dniach 3-4 października 2008r. Bogatyńskie Amazonki wzięły po raz pierwszy udział w XI Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Częstochowy. Wcześniej na taki zjazd wybierały się pojedynczo, w tym roku pojechały 16 osobową grupą. Wyjazd nastąpił już o godz. 6.00 rano w piątek. Podróż upłynęła w miłej atmosferze, humory dopisywały, a mini autobus okazał się bardzo komfortowy i wygodny, nie wspomnę o kierowcy bardzo uczynnym i uprzejmym.

 

Amazonki odznaczają

W dniu 02.06.2008r. Bogatyńskie Amazonki uhonorowały P. Halinę Łagunionok -  Bursztynowym Łukiem Amazonki za zasługi położone w powstanie i funkcjonowanie Klubu Kobiet po Mastektomii „Amazonki” w Bogatyni. Odznaczenie wręczył Dyrektor  SP ZOZ – P. Roman Kulczycki dziękując za wkład i zaangażowanie wniesione w rozwój Stowarzyszenia. Pani Halina  w SP ZOZ była zatrudniona jako specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia oraz pełniła funkcję koordynatora i osoby wspomagającej Klub „Amazonek” w Bogatyni.

 

Bogatyńskie Amazonki w Olszynie Lubańskiej

W ostatnią sobotę kwietnia 2008r. Bogatyńskie Amazonki pojechały z wizytą do koleżanek Amazonek z Olszyny Lubańskiej. Głównym celem wizyty było wzięcie udziału w wykładzie lek. med. specj. reumatologa -  Wojciecha Dula na temat osteoporozy.

 

Dzień Kobiet u „AMAZONEK”

W dniu 10 marca Dzień Kobiet świętowały bogatyńskie Amazonki. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury w kawiarni „ATENA”. Imprezę uświetniły Swoją obecnością następujące osoby:

  • Roman Kulczycki – Dyrektor SP ZOZ
  • Magdalena Seweryn Załucka - Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa
  • Maria Boruta – pielęgniarka naczelna
  • Halina Łagunionok – specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia – obydwie panie pełnią rolę koordynatorów i są osobami wspomagającymi klub „Amazonek” w Bogatyni
  • Emilia Kurzątkowska - reprezentująca Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni

Na zaproszenie Amazonek z Bogatyni licznie przybyły koleżanki Amazonki ze Zgorzelca, Bolesławca oraz Olszyny. Spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca Klubu Amazonek – Izabela Wyszyńska witając przybyłych gości, następnie obecni kolejno zabrali głos po czym rozpoczęła się mniej oficjalna część spotkania, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze, wymieniano doświadczenia, dzielono się uwagami a także wspominano koleżanki, których już zabrakło….